Osławiany
Oj Tam w Mokrym ...

Płyta CD AUDIO


 

Zespół pieśni i tańca "Osławiany" został założony w 1972 r. we wsi Mokre (pd. wsch. Polska). Jednym z inicjatorów powstania grupy i długoletnim kierownikiem był Eugeniusz Mohyła.
Swą nazwę zawdzięcza zespół przepływającej przez Mokre rzece Osławie, która jest nieodłącznym elementem tutejszego malowniczego krajobrazu. 
"Osławiany" działają przy obecnym Związku Ukraińców w Polsce i kontynuują swą wieloletnią pracę w kierunku propagowania kultury ukraińskiej. Od 35 lat swej nieprzerwanej działalności artystycznej zespół dał wiele koncertów w Polsce oraz za granicą, brał udział w wielu renomowanych festiwalach, a także w programach telewizyjcnych.
Zespół "Osławiany" ma w swoim repertuarze pieśni i tańce z terenów Łemkowszczyzny, Bojkowszczyzny, Zakarpacia, Huculszczyzny i centralnej Polski.

Niniejsza płyta jest muzyczną wędrówką, którą zespół "Osławiany" rozpoczął przed wielu laty. Swój początek ma ona w tradycjach Łemków i Bojków, a dalej prowadzi przez ukraińskie Karpaty by w końcu dotrzeć do ziem Naddnieprzańskich. Proponowane przez nas pieśni oraz tańce wypływają z chęci pokazania piękna i muzycznej różnorodności tych regionów, a jednocześnie pewnej magii, która sprawia, że łączą się one poprzez tę muzykę w jedną niepowtarzalną całość. Życzymy udanej i pełnej wrażeń wędrówki!

 1. Mała ja frajira

 2. Jak ja sobi w naszym seli

 3. Powedu konyka

 4. Jak ja iszow z Debreczyna

 5. A tam pry dorozi

 6. Oj harna ja, harna

 7. Tanec' BOJKIWIANKA

 8. Ne chcu ja sia moja mamko żenyty

 9. Oj, Boże, Boże, jak to zli

 10. Czom jes nia mamoczko

 11. Jak sobi zaspiwam

 12. Ne rubaj liszczynu

 13. Tanec' RAKIWCZANKA

 14. Sered seła dyczka

 15. Ej, hori jdu

 16. Hucul's'ki kołomyjky

 17. Tanec' KOZAC'KYJ

 18. Koło riczky, koło brodu

 19. Ponesu ja w połe jisty

 20. Oj, chotiła mene maty

 21. Czobitky